Godziny otwarcia Muzeum:
poniedziałek - nieczynne
wtorek - 10:00-15:00
środa - 10:00-15:00
czwartek - 12:00-17:00
piątek - 10:00-15:00
sobota - nieczynne
niedziela - 10:00-14:00
Opłata za zwiedzanie Muzeum:
bilet normalny - 5,00 zł
bilet ulgowy - 2,50 zł
opłata za przewodnika - 15 zł
w niedzielę - wstęp bezpłatny
Kontakt:
EdukacjaLekcje muzealne
Lekcje muzealne (oferta ważna do lipca 2020r.)
Czas jednej jednostki lekcyjnej: 45-60 minut,
Cena za 1 jednostkę lekcyjną – 30 zł/ całą grupę
Forma prowadzenia zajęć: wykład lub pogadanka z pokazem multimedialnym, wykorzystaniem związanych tematycznie: części ekspozycji znajdującej się w muzeum, lub miejsc poza muzeum.
Przedszkole
Życie codzienne na dawnej wsi w okolicach Kęt. Podróż w przeszłość, podczas której uczestnicy zajęć będą mogli poznać życie codzienne mieszkańców okolic Kęt. Jak wyglądała ówczesna kuchnia, jakie posiłki spożywano? Ile czasu zajmowało robienie prania? Czym zajmowały się dzieci? Omawiamy przedmioty codziennego użytku znajdujące się na ekspozycji etnograficznej oraz przedstawiamy realia dawnego życia na wsi, które nie było tak sielankowe, jak mogłoby się wydawać.
Pierwsza wizyta w muzeum. Dzieci zapoznają się z muzeum oraz jego rolą. Dowiadują się, co kryją ekspozycje muzealne, czy każdy może zostać muzealnikiem i czy warto zostać kolekcjonerem? Uczestnicy pracują na ciekawych kartach pracy, stając się muzealnikami, tworzą w nich własne kolekcje i wystawy. Przy okazji poznają ekspozycję stałą naszego muzeum.
W średniowiecznym zamku: Pogadanka na temat roli średniowiecznego zamku. Dzieci poznają, jak wyglądało życie w takich obiektach. Dowiedzą się wiele na temat okolicznych warowni. Prowadzący opowie także, kogo można było spotkać w średniowiecznym zamku.
Szkoła podstawowa i ponadpodstawowa
Morga, sznur, grzywna, dawne miary i sposoby mierzenia. Zajęcia mają na celu przybliżenie uczniom dawnych jednostek miary. Dzieci zapoznają się ze sposobami pomiaru powierzchni , długości, objętości i masy. Poznają nazwy, które czasem zupełnie zmieniły swoje znaczenie. Podczas zajęć będzie można dokonać pomiarów, używając dawnych jednostek oraz zaproponować własny system miar.
Wokół św. Jana Kantego. Lekcja połączona ze spacerem po mieście. Uczestnicy będą mieli okazję poznać postać patrona miasta, a także dowiedzieć się wiele na temat miejsc z nim związanych: razem z przewodnikiem podejdą pod pomnik na Rynku oraz kościół pod jego wezwaniem, będący barokową „perłą” okolicy.
Stulecie rewolucji. Próby powstańcze Polaków w XIX wieku oraz udział mieszkańców ziemi kęckiej w nich. XIX wiek na ziemiach polskich upłynął pod znakiem prób odzyskania wolności, ostatecznie odebranej przez zaborców w 1795 roku. Areną najważniejszych wydarzeń stało się Królestwo Polskie. Powstańcze próby Polaków w listopadzie 1830 roku i styczniu 1863 roku w nauczaniu historii zajmują szczególne miejsca. Podczas lekcji prowadząca zapozna uczestników także z tematem powstania krakowskiego z 1846 roku oraz Wiosny Ludów. Opowie także o udziale mieszkańców ziemi kęckiej w tych wydarzeniach.
Więcej zajęć dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w ofercie warsztatów.
>>OFERTA EDUKACYJNA - KLIKNIJ TUTAJ<<
-
OFERTA_2021bsWWW.pdf, Oferta Edukacyjna 2021-2022