Godziny otwarcia Muzeum:
poniedziałek - nieczynne
wtorek - 10:00-15:00
środa - 10:00-15:00
czwartek - 12:00-17:00
piątek - 10:00-15:00
sobota - nieczynne
niedziela - 10:00-14:00
Opłata za zwiedzanie Muzeum:
bilet normalny - 5,00 zł
bilet ulgowy - 2,50 zł
opłata za przewodnika - 15 zł
w niedzielę - wstęp bezpłatny
Kontakt:
Zbiory on-lineSztuka
3. Grafika autorstwa Edwarda Grabowskiego, prezentująca kościół parafialny pw. św. Małgorzaty i Katarzyny Kętach. Ujęcie ukazuje fragment budowli widzianej od dołu. Narysowana część to to narożnik budynku kościoła widziany od strony ulicy Ludowiki z widoczną wieżą kościelną. W tle znajduje się fragment budynku przy ul. Mickiewicza. Grafika została wykonana piórkiem i czarnym tuszem. U góry, z prawej strony widnieje opis: "Kościół parafialny w Kętach / Grabowski / Kęckie podlesie". Czas powstania - lata 30. XX w. Sygn. MK/H/3975.
2. Herb miasta Kęty wykonany przez snycerza Stanisława Jarząbka w 1901 r. Stanowił element ozdobny elewacji budynku ratusza do II wojny światowej. Na tarczy widnieją półplastyczne wizerunki: połowy, trzech jaj i wstęga symbolizująca rzekę Sołę. Orzeł oraz trzy jaja polichromowane srebrną farbą, łapy, dziób, korona i wstęga rzeki malowane na złoty kolor. Wymienione emblematy obwiedzione są ozdobną snycerką w postaci wieńca stylizowanego na neorokokowe rocaille malowane na złoty kolor. Element ten składa się z ośmiu odrębnych części. Po zewnętrznej stronie wieńca symbole poszczególnych księstw i królestw. U góry z lewej strony herb Galicji. Po prawej stronie herb Lodomerii. Pod spodem wieńca herby księstw, zatorskiego i oświęcimskiego (po lewej stronie). Pod owalną tarczą herbu Kęt wkomponowana jest wstęga z opisem: "URZĄD GMINY MIASTA KĘT.” sygn. MK/H/1267
1. Rzeźba przedstawiająca prawdopodobnie postać świątobliwej Ludowiki z Kęt żyjącej w latach 1563 – 1623. Kobieta ubrana w suknię, sięgający połowy ud płaszcz z kołnierzykiem; na głowie chusta, udrapowana wokół twarzy i luźno opadająca na ramiona. Twarz o wyraźnej ekspresji, nos szeroki, usta rozchylone, duże oczy wpatrzone w dal; na czole oraz policzkach wyrażne zmarszczki. Sylwetka postaci krępa i statyczna, przedstawiona w delikatnym konrapoście z głową lekko zwróconą w kierunku ugiętej nogi. Fałdy szat schematyczne, równoległe i dosyć płytkie. Drewno polichromowane, pocz. XVIII w. sygn. MK/H/681.